Feedrové špičky pro Shimano Antares

Shimano Antares používá dvě základní řady špiček. První s označením Super Tips jsou určeny pro klasické pruty s korkovou rukojetí. Oproti tomu pruty s řady DynaBalance používají špičky Super Hollow Tips. Tyto špičky jsou duté, což by mělo umožnit přesnější detekci záběru. Obavy z menší odolnosti těchto dutých špiček nejsou namístě, dle mých zkušeností vydrží snad ještě víc než klasické plné feedrové špičky Shimano.

Pro obě řady prutů se feedrové špičky vyrábějí v provedení SD i LD. Provedení LD (large diameter) jsou určeny pro pruty kategorie heavy. Provedení SD (small diameter) je určeno pro pruty řady medium a light. Feedrové špičky pro pruty DynaBalance nejsou záměnné s těmi konvenčními – tyto duté špičky jsou s prutem spojeny trnovými spoji, obdobně jako jednotlivé díly feedrového prutu.

U prutů prémiové řady DynaBalance nepříjemně překvapí absence některých druhů špiček, které jsou pro konvenční pruty běžně dostupné. Zamrzí zejména nemožnost přikoupit laminátovou špičku 0,35 oz, která na prutech medium funguje skvěle. Částečným řešením je dokoupit dutou špičku 0,50 oz. Ta je oproti srovnatelné plné o „něco málo“ citlivější, nicméně přesnosti detekce nulapětařicítky nedosahuje ani omylem.

Obdobná situace je u prutů kategorie heavy, kdy rozdíl mezi špičkami 0,75 oz a 1,5 oz je příliš velký a 1 oz špička se pro Dynabalance nevyrábí. Nicméně vzhledem k primárnímu určení heavy prutů k těžšímu říčnímu rybolovu to pro běžného rybáře nepředstavuje problém. Při feedrovém lovu v proudu s krmítky 50 g a více nejčastěji využijete špičku laminátovou 2 oz a karbonovou 3 oz.

Plné špičky dodávané k feedrovým prutům Shimano Antares s korkovou rukojetí jsou u prutů s akcí medium shodné se špičkami dodávanými pro pruty nižších řad SpeedMaster a BeastMaster.

Tags: 

O nás

Rybářský internetový obchod www.Ryba.cz se specializuje na prodej a poradenství v oblasti lovu ryb feedrem. Majitelé eShopu jsou aktivními férovými závodníky a svoje zkušenosti se snaží předávat rekreačním rybářům. Na webu proto naleznete nejenom nabídku prutů , navijáků a feedrového příslušenství, ale zejména recenze těchto produktů v každodenní rybářské praxi.

Způsoby doručení

Zakoupené zboží si můžete osobně vyzvednout v naší kamenné prodejně, nebo Vám jej zašleme až domů.

Doprava zdarma

Doprava zdarma až k vám domů je poskytována při nákupu prutů nebo navijáků nad 2000 Kč.

Slevový program

Slevy a bonusy ve výši až 5% naleznete v našem slevovém programu.

iShopping - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.